Webinar gratuit:
Rezultate BVB: OMV Petrom, Hidroelectrica, TeraPlast
Inapoi la stiri
Institutul UE pentru Studii de Securitate propune producție militară comună, integrare accelerată și o platformă unică pentru reconstrucția Ucrainei

20.07.2026

Institutul UE pentru Studii de Securitate propune producție militară comună, integrare accelerată și o platformă unică pentru reconstrucția Ucrainei

Propunerile urmăresc să lege sprijinul militar, reconstrucția și integrarea europeană într-o strategie comună pentru perioada războiului și anii care vor urma. Uniunea Europeană ar trebui să folosească mai eficient banii destinați Ucrainei prin dezvoltarea unor companii mixte de apărare, integrarea țării în sectoare ale pieței europene înaintea aderării și reunirea finanțărilor pentru reconstrucție într-o singură […] Articolul Institutul UE pentru Studii de Securitate propune producție militară comună, integrare accelerată și o platformă unică pentru reconstrucția Ucrainei apare prima dată în Economistul.ro.

Stiri asemanatoare

START INVESTIȚII

Discută direct cu un broker sau deschide contul tău online.

Alege varianta potrivită pentru tine:

NEWSLETTER

Înscrie-te și primești pe email: ghidul complet de deducere fiscală, alerte la schimbari legislative și oferte exclusive pentru investitori noi.

Fii cu un pas înaintea pieței!

Te poți dezabona oricând. Fără SPAM. Datele tale sunt în siguranță.

sau urmărește cele mai importante știri pe: