fbpx

Cariere

Descoperă lumea investițiilor.
Explorează-ți viitorul.

De ce să ni te alături:

• Ai oportunitatea să începi o carieră în domeniul pieței de capital.

• Îți oferim un salariu competitiv, direct corelat cu efortul depus și cu performanța activităților prestate.

• Te susținem în dezvoltarea profesională prin participarea la cursuri.

• Participi la discuții zilnice despre starea piețelor, despre situația economică sau despre noutățile politice care marchează trendul zilei.

• Ai diverse beneficii precum acces la săli de sport, tichete de masă etc.

• Am creat cu un mediu de lucru productiv și în același timp prietenos.

• Organizăm team buildinguri în diferite locații din țară.

Vezi care sunt pozițiile deschise momentan în lista de mai jos sau pe Jooble

Așteptăm aplicația și CV-ul tău pe adresa de e-mail: [email protected]

Descrierea jobului:

• Responsabil de verificarea concordanței datelor din documentele în relația cu clienții și datele din sistemele firmei de investiții, în vederea validării operațiunilor

Se asigură de acuratețea bazei de date.

• Procesează instrucțiuni de modificare privind datele clienților sau închiderea conturilor.

• Generează raportări din software și le trimite clienților sau instituțiilor pieței de capital.

• Păstrează corespondența electronică cu clienții sau poștală pentru clienții care optează pentru această metodă de comunicare.

• Arhivează documentele legate de clienții din tranzacționare

• Monitorizează Registrul ordinelor/Registrul tranzacțiilor.

Candidatul Ideal:

• Persoană organizată și atentă la detalii.

• Absolvent de studii superioare în domeniul economic/juridic.

• Cel puțin un an de activitate în câmpul muncii.

• Abilitatea de a acumula informații noi în termen scurt.

• Cunoștințe de operare PC.

• Cunoștințe solide pachet Office: Word, Excel, Outlook.

• Reprezintă un avantaj cunoștințe minime despre piața de capital și cunoașterea limbii engleze.

• Menținerea în permanență a contactului cu clienții existenți pentru oferirea de informații, preluări de ordine sau actualizări de date.

• Introducere în sistem a datelor privind operațiunile cu clienții (deschidere/închidere conturi, transferuri).

• Atragerea de clienți noi.

• Urmărirea știrilor interne și internaționale.

• Urmărirea comunicatelor emise de societățile listate.

• Persoană sociabilă, deschisă și dornică să învețe în permanență ceva nou

• Foarte bune abilități de comunicare verbală și de negociere

• Cunoștințe pachet Office: Word, Excel, Outlook

• Capacitate de analiză și sinteză – identifică oportunități noi de investiții

• Reprezintă un avantaj cunoștințe minime despre piața de capital.

Disclaimer

Produsele şi serviciile descrise în acest site sunt valabile numai pentru S.S.I.F Goldring şi sunt proprietatea ei exclusivă. S.S.I.F Goldring deţine toate drepturile de proprietate intelectuală privind mărcile comerciale, logo-urile şi toate celelalte materiale prezentate în acest site.

Este interzisă reproducerea, distribuirea sau publicarea sub orice forma a conţinutului materialelor prezentate pe acest site,

de către orice persoană, fără acordul scris prealabil al S.S.I.F Goldring.

S.S.I.F Goldring depune toate eforturile pentru a se asigura că informațiile de pe acest site sunt actualizate și corecte, însă utilizatorii ar trebui să își exercite propria abilitate și judecată înainte de a se baza pe acestea.

Astfel, S.S.I.F Goldring nu poate fi responsabilă legal pentru

niciun fel de daune, pagube sau pierderi produse utilizatorului website-ului cauzate de informații eronate sau de acțiunile întreprinse de orice persoana în baza conținutului acestui website.

Linkurile către alte site-uri sunt introduce în interesul utilizatorului însă S.S.I.F Goldring nu poate garanta sau controla actualitatea și exactitatea informațiilor prezentate pe acestea.

Newsletter Goldring​ Abonează-te la Trendul Zilei și fii în contact cu tot ceea ce contează.

SSIF GOLDRING SA